Fabrika kapıları

Fabrika kapıları

Seksiyonel endüstriyel fabrika kapıları dengeleme yayları ile dengelenmiş olup, kapı ebatlarına göre el, calaskal ve motorlu olarak açılıp kapanabilir.

Seksiyonel Kapı

Araç giriş-çıkış trafiğinin oldukça yoğun olduğu endüstriyel alanlar ve işletme girişlerinde kullanılan seksiyonel kapı, işyerinizi ve fabrikanızı soğuk-sıcak hava akımından, tozdan ve nemden koruma özelliğine de sahiptir.

Yalıtımına büyük önem verilen seksiyonel kapıların güvenlik konusunda sunduğu avantajlar da ek olarak olumlu yanlarından biri olarak gösterilmektedir. Çeşitli renk ve model seçenekleriyle kullanılması, elektrik kesintilerinde elle açılma özelliğine sahip olması da diğer avantajlarındandır.

Seksiyonel kapı teknik özellikleri

Firmaların kapı tercih ederken işyerlerine, depolarına ve nakliye tesislerine en uygun seksiyonel kapı teknik özelliklerini seçmektedir. Piyasada seksiyonel kapılarda en fazla aranan ve firmamızın en çok dikkat ettiği teknik özellikler;

 • Kapı paneli

 • Panel kalınlığı

 • Panel ağırlığı

 • Kapı motoru

 • Dolgu malzemesi (Poliüretan köpük)

 • Paneller arası sızdırmazlık 

 • Panel ve zemin arası sızdırmazlık 

 • Panel ve duvar arası sızdırmazlık 

 • Panel tipi

 • Rüzgara dayanıklılık

 • Ray takımı

 • Yay açma kapama sayısı

 • Kapı deseni ve şekli

 • Emniyet sistemleri (Parmak sıkışması, yay kırılması ve halat kopması emniyetleri)

Seksiyonel kapı bakımı

Yüksek yay baskısı ile dengelenen seksiyonel kapıların bakımı son derece önemlidir. Büyük avantaj sağlayan bu kapılar periyodik bakımlarıyla çok uzun süre kullanılmaktadır. Periyodik bakımını yapan teknik personel, yayların aynı kalitede çalışıp çalışmadığına, güvenlik özelliklerinde bir zafiyet bulunup bulunmadığına bakıp, gerekli bölgeleri yağlama çalışmalarını tamamlayıp teslim etmektedirler.

Bakım haricindeki arıza ve problemlerde hızlı müdahale ederek, seksiyonel kapıların bulunduğu bölgelerdeki enerji kaybını minimum düzeyde tutma amaçlanır.

Seksiyonel kapı fiyatları

Standart, yüksek ve giyotin yataklama seçenekleriyle imal edilen seksiyonel kapı fiyatları, gösterdiği işleve göre oldukça cazip olmaktadır. Enerji tasarrufu sağlayan, güvenlik önlemlerine katkı sağlayan ve uzun yıllar kullanılan seksiyonel kapıların fiyatları müşterilerimiz tarafından olumlu tepkilerle karşılanmaktadır.

Seksiyonel kapı fiyatları, bu alanda ihtiyacı bulunan tüm firmaların sık sık aradığı konuların başında gelir. Firmamız, yüksek kalite, TSE standartları ve garantili çözümleriyle seksiyonel kapı fiyatları konusunda da iddialıdır.

Teknik Bilgiler

Endüstriyel Seksiyonel Kapılarımız yatay ve dikey çalışma özellikleriyle, uzun ar-ge çalışmalarıyla; kullanım ömrü, sağlamlık ve kalitesiyle Avrupa’nın en iyi seksiyonel kapı üreticilerinin üretimidir. Avrupa’dan ithal edilmiş ürünlerimizin panelleri İtalya ve Almanya menşeilidir. Motor seçenekleri mevcut olup; yine İtalyan ve Alman motorları kullanılmaktadır. Seksiyonel Kapılar, tavan ve duvar özelliklerine göre kullanılacağı yere özel tasarlanabilir. Emniyetli, uzun ömürlü, ısı ve ses izolasyonu sağlayan, kaliteli ve Avrupa’dan ithal seksiyonel endüstriyel kapılardır.

Seksiyonel Endüstriyel Kapılar, fabrika, depo, lojistik depo, antrepo, mal giriş - çıkış, yükleme - boşaltma alanlarında iş verimliliği ve zaman tasarrufu sağlamak amacıyla kullanılan uzun ömürlü ve dayanıklı kapılardır.

Seksiyonel kapının gövdesini oluşturan  40 mm’lik sandviç paneller, galvanizli çelik sac arasına uygulanan yoğun izolasyon katkılı poliüretan sayesinde kullanıldığı alanlarda ısı ve ses yalıtımı sağlar.

Seksiyonel Endüstriyel Kapı Sistemleri, birlikte uygulandığı yükseklik ayarlı yükleme rampaları ve yükleme körükleriyle, kullanıldığı alanlarda sorunsuz ve güvenli biçimde yükleme - boşaltma yapılmasını sağlar.

Seksiyonel Endüstriyel Kapılar, tavana paralel açılarak, kullanıldığı alanda enerji tasarrufu sağlar ve kapı açıklığı net olarak kullanılabilir. Seksiyonel Endüstriyel Kapılar, fabrika, depo, lojistik depolama, antrepolar ve konutlarda (villa garaj ve site garajlarında) kullanılabilir.

Seksiyonel Endüstriyel Kapılar, tavan ve zemin arasındaki boşluğun en uygun kullanılmasıyla, yan raylar içerisinde kayarak çalışır. Kapı, kullanım alanına uygun olarak farklı şekillerde monte edilebilir. Uygulanabilir montaj seçenekleri; standart, düşük, yüksek ve giyotin yataklamadır.

Seksiyonel Endüstriyel Kapılara kullanılacağı mahalin ihtiyacına göre güvenli geçişi sağlamak ve iş takibini kolaylaştırmak için pencere; kapıyı açmadan hızlıca yaya geçişi sağlayabilmek için ise personel kapısı entegrasyonu yapılabilir.  

Fabrika kapıları
Fabrika kapıları
Fabrika kapıları
Fabrika kapıları
Fabrika kapıları
Fabrika kapıları
Fabrika kapıları
Fabrika kapıları
Fabrika kapıları
Fabrika kapıları
Paylaş: Facebook Twitter Google Plus yazdır