Pvc Şerit Perdeler

Pvc Şerit Perdeler

Esnek pvc malzemeden imal edilen şeritlerin yan yana dizilmesi ile oluşan hava sirkülâsyonunu minimuma indiren kapı sistemleridir.

PVC ŞERİT PERDELER

Yüksek ve ağır iş makinelerinin yoğun olarak çalıştığı iş yerlerinde şeffaf olması özelliği ile giriş ve çıkış güvenliğini sağlamaktadır.  PVC şerit perde oluşabilecek aksi durumda karşı da oldukça dayanıklıdır. Özellikle yangına karşı koruyacak şekilde kimyasal bileşenlere sahiptir. İçeriğinde bulunan klor sebebi ile alev alma noktasına ait sıcaklığı çok yüksektir. Dolayısı ile yangın gibi bir durumda alev almaz ve alevin yayılması gerçekleşmez. Isı iletkenliği çok düşük olup çok iyi bir yalıtkandır. Her türlü hava şartlarına ve olağanüstü durumlara karşı güvenli ve dayanıklıdır.
 

PVC şerit perdeleri güneşin zararlı ışınları olan ultraviyole ışınları engellemeli ve geçirmemelidir.
 

Yüksek görüş güvenliği sağlaması özelliği ile personel ve araç giriş ve çıkışlarının yoğun olduğu yerlerde de yüksek oranda tercih edilir. Bu şekilde işyerlerinde ve çalışma ortamlarında güvenliği sağlamakta ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamaktadır.
PVC şerit perde temizliği kolayca gerçekleştirilebilir. Yüksek fiyatlı temizlik malzemelerine gerek kalmaksızın su ve sabun ile temizlenebilirler.
 

PVC yapısı gereği kimyasal içerikli olup aşındırıcı ve yıpratıcı özelliğe sahip temizleyicilerin kullanımından kaçınılması gerekir. Kolay temizlenebilir ve sürekli bakım gerektirmezler. Hastalık üretecek şekilde mikro organizmaların üremesini ve yayılmasını önler. Bu sebeple gıda ve sağlık sektörlerinde de kullanımları yaygındır. PVC'nin iyi bir yalıtkan olması özelliği ile tesisat işlerinde, kablolarda, döşemelerde, boru üretiminde yani yapı sektöründe de kullanımı yaygındır.
PVC şerit perdelerde yapılarda ve özellikler işyerlerinde mahalleri bölmek amacı ile kapı olarak kullanılırlar. Kullanımı pratik olup montajı kolaydır. Rahat bir geçiş imkânı ve uzun süreli kullanım imkânı sunmaktadır.
Gündelik hayatta PVC adı ile bilinen Poli Vinil Klorür bir plastik türü olup PVC şerit perde üretiminde de kullanılmaktadır.
Klasik perde türlerine göre daha ekonomik, dayanıklı, kaliteli ve sağlıklı olması açısından geniş kullanım alanlarına sahiptir. Kullanım amaçları gereği sürekli güneş ışığına maruz kalmaları sebebi ile üretimlerinde, yapılarında güneş ışığının sarartıcı, yıpratıcı, çatlamalara sebep olan etkilerini en aza indirgeyecek ve önleyecek şekilde olmalıdır.
Bunun yanında kullanıldıkları mahallerde yeterli aydınlatma ve gün ışığını geçirme özelliklerine sahip olmalıdır.

Pvc Şerit Perdeler
Pvc Şerit Perdeler
Pvc Şerit Perdeler
Pvc Şerit Perdeler
Pvc Şerit Perdeler
Pvc Şerit Perdeler
Pvc Şerit Perdeler
Pvc Şerit Perdeler
Pvc Şerit Perdeler
Pvc Şerit Perdeler
Paylaş: Facebook Twitter Google Plus yazdır